Fekete esztendő volt 2014 az európai biztonság szempontjából - mondta pénteki évértékelő sajtótájékoztatóján Brüsszelben Jens Stoltenberg NATO-főtitkár.
Az atlanti szövetségtől délre eső térség fejleményeit illetően megállapította, hogy az erőszakos szélsőségesség felfordulást okoz Észak-Afrikában és a Közel-Keleten, valamint szítja a terrorizmust magukban a NATO-országokban is. Keleten - folytatta a főtitkár - Oroszország katonai erő alkalmazása révén bekebelezte a Krím félszigetet, destabilizálja Kelet-Ukrajnát és megfélemlíti szomszédait.
A NATO-nak alkalmazkodnia kell ehhez az új helyzethez, és meg kell őriznie erejét - szögezte le Stoltenberg.



