Magyarok is részt vettek tegnap a párizsi Élet menete felvonuláson, így mi is hitet tettünk az emberi élet és az emberi méltóság védelmében – írja közleményében az Emberi Méltóság Központ, amelynek képviselői szintén jelen voltak az eseményen.
„A még meg nem született, édesanyjuk szíve alatt fejlődő gyermekek, az idős és beteg emberek ugyanolyan méltósággal rendelkeznek, mint bárki közülünk” – írják a központ képviselői, akik azt is kifejtik, hogy franciák tízezrei és Európa szinte valamennyi országát képviselő civilek vonultak Párizs utcáira, hogy tanúságot tegyenek az emberi élet értéke mellett. Úgy fogalmaztak, az Élet menete („Marche pour la Vie”) és az előző heti washingtoni Élet menete („March for Life”) lehetőséget ad az embereknek, hogy kifejezhessék véleményüket. A rendezvényen felszólalt Grégor Puppinck is, a Jog és Igazság Európai Központjának munkatársa, az abortuszt túlélő újszülöttek elpusztítása ellen indított kezdeményezés egyik vezetője. Ehhez az akcióhoz Európában csaknem kétszázezren, köztük hazánkból is ezrek csatlakoztak a CitizenGO petíciós-mozgósító oldalán keresztül.



