Washington enyhít a kereskedelmi embargón

Megszűnik a kubai szivarokra vonatkozó beviteli tilalom

Külföld
  • 2015.01.15. - 16:03

Péntektől az Egyesült Államok kormánya enyhít a Kuba elleni kereskedelmi szankciókon. Az amerikai állampolgárok szigetországba való kiutazásának tilalma is megszűnik.

Az amerikaiak ezután használhatják hitelkártyájukat Kubában, az amerikai cégek pedig bizonyos berendezéseket exportálhatnak oda. A látogatásra jogosult amerikaiaknak ezentúl nem kell külön engedélyért folyamodniuk, emellett hazatérőben, 100 dolláros határértékig, bevihetnek magukkal az Egyesült Államokba szeszesitalt és dohánytermékeket - ami de facto a kubai szivarokra vonatkozó beviteli tilalom végét jelenti.

A félévszázados embargót teljes mértékben csak az amerikai kongresszus oldhatja fel.

Forrás: MTI

Reklám