Észak-Korea ismét kiállt atomprogramja mellett

Az USA és Dél-Korea éves hadgyakorlata február végén kezdődik

Külföld
  • 2015.01.13. - 10:08

A kommunista ország ismét elkötelezte magát atomprogramja mellett - számolt be róla kedden a Rodong Szinmun észak-koreai központi pártlap, Washingtonnak a phenjani atomprogram befejezésére irányuló lépései ellenére.

Észak Korea atom 576
Az 1950-53-as koreai háborút fegyverszüneti megállapodás zárta le, Észak- és Dél-Korea azóta sem kötött békeszerződést, hivatalosan máig hadban áll egymással.

Az Egyesült Államok és Dél-Korea éves hadgyakorlata február végén kezdődik. A közös gyakorlatok ellen Phenjan mindig hevesen tiltakozott. Washington, Szöul fő katonai szövetségese, mintegy 28 ezer 500 katonát állomásoztat a kelet-ázsiai országban.

A bezárkózó kommunista ország eddig három alkalommal hajtott végre atomkísérletet, a legutolsót 2013. február 12-én, amely miatt az ENSZ újabb kényszerintézkedéseket léptetett életbe Észak-Korea ellen.

Reklám