Az orosz külügyminisztérium közlése szerint béketárgyalások lehetnek a szíriai kormány és ellenzéke között a jövő év elején Moszkvában.

Oroszország alapvetően a damaszkuszi rendszert támogatja a konfliktusban, de nemrég előfeltételek nélkül meghívta tárgyalásokra a szembenálló két oldalt. Lukasevics nem találgatta, hogy mely ellenzéki vezetők és csoportok mennének el Moszkvába, csak annyit mondott, hogy még várják a reagálásokat egyesek részéről. A kormányt Valíd Moallem külügyminiszter vagy más vezető képviselhetné, Bassár el-Aszad elnök részvétele valószínűtlen, hiszen az elnöki szint nem illik egy konzultatív találkozóhoz – jelentette ki a külügyi szóvivő.
Forrás: MTI



