Közép-Európa közlekedési problémái, illetve energiabiztonsága lesz a legfőbb témája annak a kétnapos visegrádi államfői csúcstalálkozónak, amely csütörtökön délelőtt kezdődött Prágában.
A találkozóhoz időzítve a Prágai Várban csütörtökön délután kiállítás nyílik a Duna-Odera-Elba csatorna megépítésével kapcsolatos elképzelésekről és tervekről. Az államfők részt vesznek a kiállítás megnyitóján.
A cseh köztársasági elnök csütörtökön este a Hradzsinban vacsorát ad külföldi vendégei tiszteletére.
Forrás: MTI



