A Nemzetközi Erő és Megfigyelők (MFO) misszió keretében a Sínai-félszigeten állomásozó magyar békefenntartókat is felkereste egyiptomi látogatásának második napján Semjén Zsolt.
Semjén Zsolt szerdán találkozott Ibráhim Mahlab kormányfővel, akivel többek között vasúti együttműködésről is tárgyalt, és előkészítette Abdel-Fattáh esz-Szíszi államfő 2015 tavaszára tervezett magyarországi látogatását. Az egyiptomi elnököt a magyar kormány már júniusban, közvetlenül elnöki tisztségbe lépése után hivatalosan Magyarországra invitálta. A kereszténydemokrata politikus találkozott Ahmed et-Tajjebbel, a szunnita világ szellemi központjának számító al-Azhar mecset és egyetem nagyimámjával is. Semjén elmondása szerint nagyra értékelte Tajjeb kijelentését, miszerint „egy igaz muzulmánnak ugyanúgy védenie kell egy templomot, mint egy mecsetet, ha a keresztény imaházat támadás fenyegeti”. Az egyiptomi keresztény kisebbség vallási vezetőjével, II. Tavádrosz kopt pápával folytatott tárgyalása alatt a miniszterelnök-helyettes aggodalmát fejezte ki a keleti keresztények helyzete miatt.



