Orbán: Az Egyesült Államok Magyarország szövetségese

A két nemzet közötti barátság nem politikai deklarációkon alapul - szögezte le

Külföld
  • 2014.11.14. - 20:56

A magyar-amerikai kapcsolatok lényege, hogy a két ország között szövetség van a politikában, partnerség a gazdaságban és tisztelet a szellemi-kulturális életben - mondta Orbán Viktor az Amerikai Kereskedelmi Kamara (AmCham) és a General Electric (GE) magyarországi jelenlétének 25. évfordulója alkalmából rendezett ünnepségen, pénteken Budapesten.

A miniszterelnök kijelentette: "lehetnek ugyan viták Magyarország és az Egyesült Államok kormánya között, de valójában két szövetségesről van szó".
A magyar és az amerikai nép között barátság van, amely nem politikai deklarációkon alapul - szögezte le a kormányfő az Országház Felsőházi termében mondott beszédében.


Forrás: MTI

Reklám