Európában sokáig úgy gondolták, hogy az intézmények majd elvezetik a közösséget, és mint egy modern autó, szinte maguktól célba érnek. A gazdasági válságban azonban kiderült, hogy ez nem így van, "sofőrökre, vezetőkre van szükség" - mondta Orbán Viktor miniszterelnök kedden Budapesten a magyar-azeri üzleti fórum megnyitóján.
Csak azok az országok lehetnek sikeresek, amelyek világosan kifejezik és érvényesítik az érdekeiket - jelentette ki Orbán Viktor.




