Európa érdeke, hogy azeri gáz érkezzen Közép-Európába

Ennek első lépése a szomszédos államok csőrendszereinek összekapcsolása

Külföld
  • 2014.11.11. - 11:18

Magyarország és egész Európa stratégiai érdekének tartja Orbán Viktor miniszterelnök, hogy Közép-Európába is érkezzen azeri gáz. A kormányfő erről azután beszélt, hogy kedden a Parlamentben tárgyalást folytatott a budapesti munkalátogatáson tartózkodó Ilham Aliyev azeri elnökkel, akivel közös nyilatkozatot írt alá a két ország közötti stratégiai partnerségről.

azeri
Orbán Viktor és Ilham Aliyev az Országházban folytatott tárgyalások után beszédet mond a magyar-azerbajdzsáni üzleti fórumon a Sofitel szállodában.

 

Forrás: MTI

Reklám