Nyolc amerikai szövetségi államban helyi idő szerint kedd reggel hatkor megnyíltak a szavazófülkék a "félidős" választásokon. A választások legfőbb tétje, hogy a képviselőházban többségben lévő konzervatív ellenzékiek el tudják-e hódítani a demokratáktól a szenátus feletti ellenőrzést.

Kedden a 100 fős szenátus 36 tagjának megválasztása mellett a 435 tagú szövetségi képviselőház összes mandátumának sorsáról is döntenek a választók. Arról is szavaznak, hogy ki legyen 38 állam és terület kormányzója, valamint újraválasztják 46 szövetségi állam és négy terület törvényhozását is.
A felmérések többsége a demokraták vereségét vetítette előre, s ha ez megtörténne, Barack Obama elnök pártja a képviselőházon kívül a szenátusban is elveszítené többségét a republikánusokkal szemben. Ezzel nyolc év óta először fordulna elő, hogy a törvényhozás teljesen a republikánusok irányítása alá kerülne, ami megnehezíthetné Obama munkáját elnöksége utolsó két évében.



