Kijev nem akar békét, bármit is mond, kettős játékot játszik - jelentette ki Olekszandr Zaharcsenko, a donyecki oroszbarát szakadárok vezetője vasárnap esti sajtóértekezletén, miután az önhatalmúlag kikiáltott kelet-ukrajnai megyében az "elnökválasztás" győztesévé nyilvánították.

Korábban azt közölték Donyeckben, hogy az exit pollok alapján a szavazatok 81,37 százalékát kapta meg a jelölt. Két riválisa nagyjából 9-9 százalékot szerzett. A szeparatisták vezetőjének pártja a "parlamenti választásokon" elnyerte a leadott szavazatok 65 százalékát - közölték a szavazóhelyiségekből kilépők megkérdezése alapján.
A szomszédos, ugyancsak önhatalmúlag kikiáltott luhanszki "népköztársaságban" hasonló eredményekre lehet számítani.
Moszkva elismeri, a Nyugat illegálisnak tartja




