Nigéria tűzszünetet kötött a Boko Harammal

Az iszlamista szervezet azt állítja, hogy visszaadják az elrabolt diáklányokat

Külföld
  • 2014.10.17. - 17:24

Az áprilisban elrabolt 200 diáklány elengedéséről és egy jövőbeli tűzszünetről is megegyezett a nigériai hadsereg és az ország elnöksége a brutalitásukról elhíresült Boko Haram szélsőséges iszlamista szervezettel.

A nigériai kormány és hadsereg eddig tehetetlennek bizonyult a 2009 óta gyilkoló terrorcsoport elleni harcban, de végre eredményei vannak az egy hónapja tartó egyezkedéseknek:

lead boko haram sokadik
Reklám