Tehetetlenül nézi a világ, ahogy az Iszlám Állam terrorszervezet fiatal harcosok mellett tinédzser lányokat csal ki magához Szíriába és Irakba, s kirakatbábuként kezeli őket internetes toborzásához, majd feleségül adja őket dzsihadista harcosokhoz. Márpedig egy dologban biztosak lehetnek a kalandvágyó tinik: kint a házasság valóban addig tart, „amíg a halál el nem választ”.
Két bosnyák származású bécsi lány lépett kapcsolatba a napokban először szüleikkel, majd az osztrák rendőrséggel, s azzal a kéréssel fordultak a hatóságokhoz, hogy engedjék őket hazatérni Ausztriába. Ám esélyeik korántsem rózsásak, ugyanis nem nyaralni mentek, s nem egy szimpla jogi akadály áll útjukban: a 16 éves Samra Kesinovic és a 15 éves Sabina Selimovic saját akaratukból szöktek ki Bécsből Szíriába fél évvel ezelőtt, s szüleiknek csak egy üzenetet hagytak, amiben megírták, hogy ne keressék őket, ugyanis elmentek Allahot szolgálni az Iszlám Állam harcosaihoz. A lányok mára már megbánták tettüket, de az osztrák hatóságok hallani sem akarnak hazatérésükről.




