A kurd biztonsági erők legalább huszonhat tagja vesztette életét egy hármas robbantásban az iraki fővárostól északkeletre vasárnap.

A tájékoztatás szerint az első támadó a biztonsági erők egyik központjának kapujánál hozta működésbe a testére erősített robbanómellényt. Percekkel később két másik merénylő robbanószerrel megpakolt gépjárművekkel belehajtott az épületbe. A rajtaütésben legkevesebb hatvanan megsebesültek.
Nevük elhallgatását kérő egészségügyi források megerősítették az áldozatok számáról szóló híreket.
Ugyancsak vasárnap ismeretlen fegyveresek az út mentén elrejtett pokolgépeket hoztak működésbe egy rendőrségi konvoj elhaladtakor a nyugat-iraki el-Anbár tartomány fővárostól, Ramáditól északra. A merényletben a tartomány rendőrfőnöke életét vesztette, azt azonban egyelőre nem tudni, hogy rajta kívül hányan haltak meg a terrortámadásban.
A merényletek elkövetését eddig egyetlen csoport sem vállalta magára, a feltételezések szerint azonban az Iszlám Állam (IÁ) nevű szélsőséges szunnita szervezet tagjai állnak a támadások mögött. Az Irakban és Szíriában hatalmas területeket elfoglaló csoportosulás már hónap óta ellenőrzése alatt tartja el-Anbár és Dijála tartomány egy részét. Az IÁ az elfoglalt területeken "kalifátust" kiáltott ki, és azóta is folytatja terjeszkedését.



