Vizsgálatot indított Kijev az orosz nyomozóhatóságok ellen. A bejelentés az előző napi moszkvai bűnvádi eljárásra érkezett válaszul, melyben háborús bűnökkel vádolták az ukrán kormányt a délkelet-ukrajnai harcokban megölt oroszajkú lakosok ügyében.
Azzal vádolja Moszkvát az ukrán főügyészség, hogy törvénysértő beavatkozást folytattak, mellyel megsértették az igazságszolgáltatás szerveinek és fegyveres ereinek munkáját.
Orosz részről Vlagyminir Markin nyomozóbizottsági szóvivő a következőképp reagált: "Kijev akciója nem más, mint az ukrán vezetők által előszeretettel alkalmazott ködösítési technika."
Moszkva azzal vádolja a kijevi vezetést, hogy az áprilisban megindított "terrorellenes hadművelet" célja az oroszajkú lakosság teljes kiírtása volt, viszont nem világos, hogy pontosan kit is vádolnak népirtással.
Moszkvában folyik már egy gyilkossági per Nagyija Szavcsenko foglyul ejtett ukránpilótanő ügyében, akit azzal vádolnak, hogy ő a felelős két, a Luhanszk megyei harcokban meghalt orosz tévés haláláért.
Forrás: MTI



