Hongkongban nem hagyják el az utcákat a fiatalok

A tüntetők igazi demokráciát szeretnének

Külföld
  • 2014.09.30. - 08:29

Ezrek töltötték az éjszakát Hongkong utcáin, miután a város több pontján egyre nagyobb területet foglaltak el a tüntető diákok. A rendőrség is jelen van, de egyelőre még visszafogott. A bankok és az üzletek egy része zárva tart, a közlekedés megbénult. Peking nem enged a követeléseknek.

Hongkong tüntetés
A szárazföldi Kínában a kínai nyelvű média "megkíméli" a hongkongi események részleteitől az olvasókat, tévénézőket. A helyenként megjelenő beszámolók inkább a város bénultságával járó problémákat, a "radikális erők" befolyásának tulajdonított "káoszt" érzékeltetik. A közösségi médiát szűrik, a demonstráló tömegekről készült fényképek nincsenek címlapon, az Instagram fotómegosztó portál elérhetetlenné vált.
Reklám