Legalább 26 diák megsérült Hong Kongban, amikor rendőri erők erőszakkal oszlatták szét a kormányzati épületeknél tiltakozó tüntetőket. A városállamban több tízezren követelik, hogy a 2017. évi kormányzóválasztáson szabadon állíthassanak jelöltet a hongkongiak. Csatlakozott a tiltakozókhoz a polgári engedetlenségi mozgalmat hirdető Foglald el a központot! is.




