Artur Mas katalán elnök november 9-re hivatalosan is kitűzte a Katalónia tartomány elszakadásáról szóló népszavazást. Az erről szóló elnöki rendeletet Artur Mas ünnepélyes keretek között írta alá, oldalán az északkelet-spanyolországi régió számos, a referendumot támogató politikai vezetőjével.




