"Addig nem lesz béke Afganisztánban, ameddig Amerika és Pakisztán úgy nem akarja" - mondta keddi búcsúbeszédében Hamid Karzai. A leköszönő afgán elnök Washingtont tette felelőssé a dél-ázsiai országban tomboló háborúért.

Gáni korábban kijelentette, hogy kész aláírni az amerikai-afgán biztonsági szerződést, amit Hamid Karzai megtagadott megtenni. Ez azért lenne fontos, mert decemberben lejár az amerikai és a szövetséges csapatok afganisztáni állomásoztatásának mandátuma.
Forrás: Reuters, AP, MTI



