„Bár joggal mondhatjuk, hogy az északi tengeri olaj lobbantotta lángra a skót függetlenség ügyét, nem csak erről van szó” – nyilatkozta a Magyar Hírlapnak Vida Krisztina, az Magyar Tudományos Akadémia Világgazdasági Intézetének tudományos főmunkatársa.
Amennyiben a skótok ma a függetlenedés mellett döntenek, bizonytalan kimenetelű tárgyalássorozat kezdődik, amelyben a font sorsa mellett több kérdésre is megoldást kell találniuk. Nagy-Britannia berendezkedése mától mindenképpen megváltozik, hiszen David Cameron miniszterelnök az eddiginél széleskörűbb autonómiát ígér a skótoknak, amelyben gyakorlatilag csak a külügy, a közös, azaz londoni hatáskörben.
Bővebben a csütörtöki Magyar Hírlapban



