Spanyolország fokozza a terrorizmus elleni védelmi készültségét, hogy megelőzzön a nyugati érdekek ellen irányuló bárminemű dzsihadista támadást - jelentette be Francisco Martínez, a Külügyminisztérium biztonsági államtitkára, akit a spanyol sajtó idézett szerdán.
Francisco Martínez, a Külügyminisztérium biztonsági államtitkára szerint közvetlen fenyegetésnek vannak kitéve a nyugati államok, mivel a dzsihadista terrorcselekmények az elhúzódó szíriai konfliktus, az iraki helyzet romlása és a térségben tapasztalható egyéb súlyos események miatt egyre gyakoriabbak. Az Egyesült Államokat, Franciaországot és az Egyesült Királyságot tekinti elsődleges célpontnak.




