Mariupolt és Donyecket lőtték éjjel a szakadárok

A tűzszünet ellenére az orosz katonák nehézfegyverekkel folytatják támadásaikat az ukrán fegyveresek ellen +VIDEÓ

Külföld
  • 2014.09.08. - 10:32

A pénteken életbe lépett tűzszünet ellenére hétfőre virradóra folytatódtak a harcok Kelet-Ukrajnában; helyi beszámolók szerint az éjjel Donyecket és az Azovi-tenper partján lévő Mariupol kikötőváros peremvidékét lőtték az oroszbarát szakadár erők. Áldozatokról egyelőre nem érkezett hír.

Az Azov elnevezésű önkéntes belügyi alakulat a Facebook-oldalán azt írta, hogy változatlanul feszült a helyzet a Donyeck megye déli részén lévő Mariupolban, amelynek környékét aknavetőkkel lövik a szakadárok. Az alakulat tagjai a városban és a környékén tartózkodnak. "Az ukrán fegyveres erők egyik ellenőrzőposztját az elmúlt órákban érte tüzérségi támadás Szartana település irányából" - áll a közleményben. Áldozatokról és veszteségekről egyelőre nem érkezett hír. 

ukrajna
Forrás: MTI
Reklám