Államcsíny Leshotóban, menekül a kormányfő

A hadsereg tagad: ők csak a rendőrséget akarták lefegyverezni

Külföld
  • 2014.08.30. - 18:45

Lesotho miniszterelnöke szombaton bejelentette, hogy a hadsereg államcsínyt hajtott végre országában, emiatt a Dél-Afrikai Köztársaságba kellett menekülnie. A fegyveres erők ugyanakkor tagadják, hogy magukhoz ragadták volna a hatalmat, hangoztatva, hogy csupán a rendőrséget akarták lefegyverezni.

lead Thomas Thabane
Reklám