Vlagyimir Putyint a kelet-ukrajnai szakadárok kezén lévő városok elleni ukrán támadás Leningrád II. világháborús náci ostromára emlékezteti. Az orosz államfő hangsúlyozta, hogy országa fejleszti nukleáris arzenálját, de - mint állította - nem az elijesztés céljával, hanem biztonsága megóvása érdekében.
Erről az orosz államfő pénteken a Moszkvától 300 kilométerre északnyugatra fekvő Szeliger-tónál beszélt a Kreml-barát ifjúsági szervezetek évente megrendezett táborában.

Forrás: RT



