Kurd parancsnokot fejezett le az Iszlám Állam

"Ne hagyjátok, hogy Amerika beavatkozzon a térségünkben" - üzenték

Külföld
  • 2014.08.29. - 13:18

Lefejezett egy kurd parancsnokot az Iszlám Állam (IÁ) nevű szélsőséges szervezet Észak-Irakban, és további kivégzéseket helyezett kilátásba arra az esetre, ha az autonóm iraki kurd tartomány folytatja együttműködését az Egyesült Államokkal - számolt be róla pénteken az iszlamista honlapokat figyelő amerikai SITE központ.

lead kurd harcos
A kegyetlenkedéseiről közismert terrorszervezet - miután jelentős területeket vett ellenőrzése alá Szíriában - júniusban egy villámhadjárat során elfoglalta Irak északi és nyugati területeinek jelentős részét is. Később bejelentette, hogy az elfoglalt térségekben "kalifátust" alapított, és bevezette az iszlám törvénykezést.

Washington augusztus eleje óta légicsapásokat mér a terrorszervezet állásaira Észak-Irakban, miután a dzsihadisták előrenyomulása és a keresztény, valamint a jazidi kisebbség elüldözése miatt humanitárius katasztrófa fenyegetett Szindzsár környékén.

A szélsőséges csoport múlt héten meggyilkolta James Foley amerikai újságírót, majd kilátásba helyezte kollégája, Steven Sotloff megölését is, amennyiben Barack Obama elnök nem vet véget az IÁ elleni légitámadásoknak. Foley lefejezését Washingtonban az Egyesült Államok elleni terrortámadásnak minősítették.

 

Forrás: AFP, MTI

Reklám