Újabb négy év börtönt kapott egy volt román államminisztert

Copos jelenleg is börtönben ül, több mint egymillió eurónyi kárt okozott az államnak

Külföld
  • 2014.08.25. - 12:08

Adócsalásért négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte hétfőn a bukaresti törvényszék az úgynevezett lottóperben George Copos üzletembert, aki 2004 és 2006 között kis- és középvállalkozásokért felelős államminiszter (miniszterelnök-helyettes) volt a Tariceanu-kormányban.

 A vád szerint Copos kibújt adókötelezettségei teljesítése elől, és több mint egymillió eurónyi kárt okozott az államnak, amikor 2004-ben az általa birtokolt Ana Electronic áruházlánc 38 üzlethelyiséget adott el a román állami lottótárságnak. A perben a lottótársaság akkori vezetőit is letöltendő börtönbüntetéssel sújtották. Az elítélteket az adóhatóságnak okozott kár megfizetésére kötelezte a bíróság.

lead copos
Reklám