USA: Fergusonból kivonják a Nemzeti Gárdát

Az igazságügyminiszter szerint a történelem más városokban is parázslik a felszín alatt

Külföld
  • 2014.08.21. - 21:59

Jay Nixon missouri kormányzó csütörtökön elrendelte, hogy a Nemzeti Gárda egységei kezdjék meg a kivonulást St. Louis Ferguson nevű elővárosából, ahol zavargások törtek ki, miután szeptember 9-én egy fehér rendőr agyonlőtt egy fegyvertelen tizenéves fekete fiút.

Az intézkedést az tette lehetővé, hogy a rendet a kormányzó megítélése szerint nagyrészt sikerült helyreállítani, és ezért többé nincs szükség a hétfőn kivezényelt tartalékos katonai egységek további jelenlétére. 
Barack Obama elnök kedden arra szólította fel Nixont, hogy csak korlátozott mértékben éljen a Nemzeti Gárda bevetésének eszközével. A szerda esti tüntetés már javarészt békés volt.

Eric Holder
Forrás: MTI
Reklám