Tárik el-Hasemi egykori iraki alelnök szerint országa a széthullás küszöbén áll, és a válságot nem lehet megoldani a Szaddám Huszein rendszere alatt hatalmon lévő Baasz Párt nélkül.
Országom a polgárháború és a széthullás küszöbén áll (...) Az Egyesült Államok az összes gondot egy dologra egyszerűsíti le: az Iszlám Állam (nevű szélsőséges szunnita szervezet) elleni támadásra. Ez nem oldja meg az iraki kérdést - mondta a 2011-ben külföldre menekült szunnita politikus hétfőn a brit hírügynökségnek Isztambulban.
"Nem szabad csak a szunnita szélsőségesekre koncentrálni, hanem a síitákra is oda kell figyelni. Ők is terroristák, ölnek, elüldözik az embereket, és ugyanazt a politikát és stratégiát alkalmazzák" - jelentette ki.




