Spiegel: Berlin követeli az összes Németországban dolgozó kém felfedését

A kormány felszólította az összes nagykövetséget, hogy nevezzék meg hírszerzőiket

Külföld
  • 2014.08.08. - 22:07

Németországban a kormány felszólította valamennyi nagykövetséget, hogy nevezze meg az országba telepített hírszerzőket - írta pénteken a Spiegel Online.

A hírportál szerint a külügyminisztérium az összes berlini nagykövetséghez szóbeli jegyzéket intézett, felszólítva a partnereket, hogy küldjék meg a Németországba telepített aktív hírszerzők névsorát, beleértve a kulturális intézetekben, konzulátusokon és a Németországban állomásozó csapatok mellett dolgozó titkosügynököket.

Kémbotrány
Reklám