Argentína bepereli az Egyesült Államokat?

"Megsértették az ország szuverenitását és mentességeit" - állítják

Külföld
  • 2014.08.07. - 20:27

Argentína eljárást kezdeményezett az Egyesült Államokkal szemben a Nemzetközi Bíróság (ICJ) előtt a latin-amerikai ország technikai államcsődjéhez vezető amerikai bírói döntésekkel kapcsolatban - közölte csütörtökön a hágai székhelyű testület.

argentin csőd
Az argentin adósságok ügyében azért járt el amerikai bíróság, mert az államkötvényeket annak idején amerikai jog szerint, amerikai dollárban bocsátották ki. Ugyanakkor Buenos Aires már korábban is azt hangoztatta, hogy az amerikai eljárások sértik szuverenitását, azok "spekulánsok zsarolásnak" minősülnek, az azokat megindító cégeket pedig "keselyűalapoknak" nevezte.


Forrás: MTI

Reklám