Az Európai Unió új Oroszország-ellenes szankcióinak elfogadásakor Csehország úgy járt el, hogy megmaradhasson az unió egységes fellépése, és ugyanakkor maximálisan megvédje a cseh gazdaságot és a munkahelyeket - közölte Bohuslav Sobotka cseh miniszterelnök szerdán Prágában nyilvánosságra hozott közleményében.

Lubomír Zaorálek cseh külügyminiszter újságíróknak viszont azt mondta, hogy a kormány még nem tudja teljes mértékben felmérni, milyen lesz az új szankciók hatása a cseh gazdaságra.
"Nagyon sok függ attól, hogy milyenek lesznek az orosz válaszlépések" - szögezte le Zaorálek.
Karel Schwarzenberg volt külügyminiszter szerint nem zárható ki, hogy a most elfogadott büntető intézkedések mégis negatív módon fogják érinteni Csehországot.
"Ez az áldozat azonban elfogadható" - nyilatkozta Schwarzenberg.
Forrás: MTI



