Napokig tartó véres harcok után iszlamista milíciák kezére került a líbiai hadsereg különleges erőinek főhadiszállása, a Bengáziban lévő legjelentősebb katonai támaszpont - jelentette be szerdán mindkét fél.
A támaszpontot a Bengázi Forradalmárok Súratanácsa foglalta el kedden a szervezet közleménye szerint. Egy katonai forrás azt közölte, hogy a bázist több milícia foglalta el, köztük a Washington által terrorszervezetnek tartott Anszár as-Saría nevű.
A harcok egy hete tartanak a kelet-líbiai városban, és vasárnap óta mintegy hatvan halálos áldozatuk van egészségügyi források szerint. A támaszpont elvesztése a líbiai hadsereg legnagyobb vesztesége az iszlamista milíciák ellen vívott harcában.
Az egyre romló biztonsági helyzet miatt már több ország visszahívta diplomatáit az országból.




