Börtönbe kellett vonulnia a korrupció miatt elítélt volt spanyol miniszternek

Az 59 éves politikusra kilenc hónapos börtönbüntetés vár

Külföld
  • 2014.07.28. - 20:40

Megkezdte kilenc hónapos börtönbüntetését hétfőn Jaume Matas volt spanyol környezetvédelmi miniszter, akit még két évvel ezelőtt egy korrupciós ügyben ítéltek el.

Az 59 éves politikust - aki korábban a Baleár-szigetek miniszterelnöke is volt - 2012 márciusában csalás, hivatalos dokumentumok meghamisítása, hivatali hatalommal való visszaélés, hűtlen kezelés, valamint befolyással való üzérkedés vádjában találta bűnösnek egy Palma de Mallorca-i bíróság. Matast konkrétan azzal vádolták, hogy a Baleár-szigetek kormányának elnökeként közpénzekből fizetett ki félmillió eurót egy újságírónak, Antonio Alemanynak. Utóbbi írta a kormányfő beszédeit, és egyidejűleg az El Mundo című napilap hasábjain magasztalta megbízóját.

Jaume Matas_lead
Reklám