Eddig 176 diáklányt ölt meg a Boko Haram

Az iszlamista szervezet 2011 óta intéz ilyen támadásokat

Külföld
  • 2014.07.18. - 18:31

Százhetvenhhat diáklányt ölt meg és 900 iskolát pusztított el eddig Nigériában a Boko Haram nevű iszlamista szervezet - írja a Le Figaro francia lap.

A Boko Haram 2011 óta intéz ilyen támadásokat iskolák ellen. A szervezet azzal indokolja ezeket a támadásokat, hogy a nyugati oktatás ellen harcol. A nigériai kormány most megpróbálja megerősíteni az iskolák védelmét. Különböző vállalkozók eddig erre a célra 10 millió dollárt fordítottak.A csoport legutóbb áprilisban rabolt el 276 fiatal diáklányt. Közülük eddig 57 lánynak sikerült megszöknie. Forrás: Index
Reklám