Meghalt a Szovjetunió utolsó külügyminisztere

Eduard Sevardnadze volt grúz államfő a "rózsás forradalom" miatt távozott posztjáról 2003-ban

Külföld
  • 2014.07.07. - 11:33

Nyolcvanhét éves korában hétfőn Tbilisziben meghalt Eduard Sevardnadze volt grúz államfő, az egykori Szovjetunió utolsó külügyminisztere, aki a Mihail Gorbacsov által elindított peresztrojka idején töltötte be ez utóbbi tisztséget - jelentette az ITAR-TASZSZ orosz hírügynökség grúziai tudósítója.

Szovjet külügyminiszter
Mihail Gorbacsov volt szovjet pártfőtitkár, a Szovjetunió első és utolsó elnöke az Interfax orosz hírügynökségnek azt mondta: "Barátok voltunk, nagyon sajnálom, hogy távozott közülünk". Gorbacsov különleges, tehetséges emberként jellemezte Sevardnadzét, aki gyorsan megtalálta a hangot mindenkivel, és - mint fogalmazott - "jelentősen hozzájárult a peresztrojka külpolitikájához". Gorbacsov a grúz politikusnak a német egyesítésben, az európai ügyekben, a Kínával és az Egyesült Államokkal meglévő kapcsolatok rendezésében betöltött szerepét emelte ki.

Forrás: MTI

Reklám