Az ukrán fegyveres erők pénteken elfoglalták Mariupolt, az Azovi-tenger északi partján fekvő települést, ahol a fegyveres oroszbarát felkelők heteken át ellenőrzésük alatt tartották a középületeket.
Arszen Avakov ukrán belügyminiszter Facebook-oldalán azt közölte, hogy súlyos harcok voltak, amelyek során a kormányegységek kiszorították a szakadárokat a település központjából. A műveletben az Azov és a Dnyeper-1 különleges belügyi egység,valamint a Nemzeti Gárda vett részt. A harcokban gránátvetőket és harckocsit vetettek be, és sikerült minden kulcsfontosságú pontot elfoglalni. Két aknát hatástalanítottak, illetve felszámoltak több pontot, ahonnan orvlövészek nyitottak tüzet. Egy felderítő és járőr harcjárművet a szakadárok megsemmisítettek.
Tizenegy felkelőt őrizetbe vettek, öt meghalt, míg az ukrán fegyveres erők legalább négy katonája megsebesült. A város önkormányzatának épületén ukrán zászló leng. A hadművelet jelenleg is tart.
Mariupol a Donyec-medence második legnagyobb városa.
Forrás: Reuters, dpa, MTI




