Több tucatnyi egyetemi tanárt raboltak el Afganisztánban

Külföld
  • 2014.06.10. - 16:43

Harminchat egyetemi tanárt raboltak el kedden ismeretlen fegyveresek a kelet-afganisztáni Gazni tartományban - közölték helyi tisztségviselők.

A támadók helyi idő szerint kedden délelőtt Gazni városától délnyugatra megállították a tanárokat szállító autóbuszt, majd felgyújtották a járművet, és ismeretlen helyre elhurcolták az oktatókat - mondta Safik Nang, a tartományi kormányzat szóvivője.

Az egyetemi tanárok Kandahár tartományból a fővárosba igyekeztek, hogy a felsőoktatási miniszterrel egyeztessenek.

Az emberrablást senki nem vállalta magára. A hatóságok a hasonló incidenseket általában a tálib fegyveresek számlájára írják.

Reklám