Rendőrkézen a vandálok

Rongálás Sopronban

Krónika
  • 2017.09.07. - 00:21

Feladta magát az a két huszonegy éves férfi, aki hétfő éjjel fehér festékkel öntötte le a soproni belvárosban található 1956-os emlékművet – közölte tegnap a Győr-Moson-Sopron Megyei Rendőr-főkapitányság.

A fiatalok azt vallották, hogy szórakozni indultak a városba, ekkor rongálták meg az emlékművet. A vizsgálat szerint a balfi, a zsidó munkaszolgálatosoknak emléket állító szoboregyüttes meggyalázása nincs összefüggésben a soproni Széchenyi téren történtekkel.
Reklám