Portik mellett tanúskodna a Fekete Sereg vezére

Aranykéz utcai robbantás

Krónika
  • 2017.09.09. - 00:13

Perújítási kérelmet adott be a Fővárosi Ítélőtáblához az Aranykéz utcai robbantás ügyében Portik Tamás védője.

Szikinger István lapunknak elmondta, védencével együtt azután jutottak erre a döntésre, hogy olyan új információhoz jutottak, amely alátámasztja Portik ártatlanságát. Az értesülés Magyar Róberttől, a Fekete Seregként ismert társaság egykori vezetőjétől származik, aki életfogytig tartó szabadságvesztését tölti. Magyar Szikingernek a börtönben elmondta, hogy tudja, ki volt a négy halálos áldozatot követelő robbantás megrendelője, de az nem Portik. Magyar Róbert szerint az illető ismert ember, bár a nevét nem közölte. A Fekete Sereg vezetője azt is közölte, hogy információi a merénylet – az ügyben született jogerős ítélet szerinti – elkövetőjétől, Jozef Roháctól származnak. Portik Tamás az ügyben tizenhárom évet kapott, és Roháchoz hasonlóan ő is az egész büntetőeljárás alatt tagadta érintettségét. Amennyiben az ügyben perújítás lesz, Magyar Róbert abban tanúként szerepelhet majd.

Reklám