Nemzeti gyász van Algériában

Ima az áldozatokért

Krónika
  • 2018.04.13. - 00:19

Háromnapos gyászt hirdetett Algériában Abdel-Azíz Buteflika államfő azok után, hogy szerdán lezuhant egy katonai repülőgép a főváros közelében.

A pénteki imanap végén minden mecsetben elmondják a halotti imát. A tragikus balesetben kétszázötvenhét ember halt meg. Az MTI jelentése szerint az áldozatok többsége az algériai hadsereg katonája, illetve azok családtagjai. Az ország történelmének ez volt a legsúlyosabb légi katasztrófája, világszinten pedig az elmúlt húsz év negyedik legtöbb áldozattal járó repülőszerencsétlensége.

Reklám