A Győri Törvényszék Katonai Tanácsának nyomozási bírája tegnap legfeljebb egy hónapra elrendelte annak a tizennyolc lébényi autópálya-rendőrnek a letartóztatását, akiket azzal gyanúsítanak, hogy készpénzért cserébe nem büntettek meg szabálysértő autósokat az M1-es autópályán Győr-Moson-Sopron megyében.
Ismert, a lébényi rendőrőrs tagjait kedden vették őrizetbe, az akcióban TEK-esek is segítettek. Házkutatásokat is tartottak, ennek során több mint tízezer euró (csaknem 3,2 millió forint) készpénz került elő. A bíróság szerint a letartóztatásra azért volt szükség, mert fennáll a szökés és a tanúk befolyásolásának lehetősége, valamint a fegyelmi helyzet nem teszi lehetővé, hogy a gyanúsítottak katonai közegben maradjanak. A döntés kilenc rendőr esetében végleges, míg másik kilenc fellebbezett ellene.



