A korábbi tervekkel ellentétben nem vágják ki Budapesten a Határ út közelében található kiserdőt – jelentette be tegnap Gajda Péter a Facebook-on.
Kispest MSZP-s polgármestere közölte, hogy a döntés előtt egyeztettek Fürjes Balázzsal, a kiemelt fővárosi beruházásokért felelős kormánybiztossal, a találkozót utóbbi kezdeményezte. A Határ úti erdőt azért vágták volna ki, mert a később meghiúsult olimpiára tervezett új csepeli átkelő, a Galvani hídhoz vezető útszakasz nyomvonalán terül el. A beruházást sok környéken élő ellenezte, és felszólalt ellene Kocsis Máté, Józsefváros polgármestere is.



