Villámcsapások százaival és hatalmas mennyiségű esővel kísért zivatar csapott le tegnap hazánk nagy részére kora délután, Budapesten több tucat helyről riasztották a tűzoltókat.

A budai oldalon több parkoló autót is megrongáltak az útra zuhanó fák, Óbudán villámcsapás tett tönkre egy óriásplakátot. Borsodban és Szabolcsban is fákat csavart ki és háztetőket rongált meg a viharos szél. A katasztrófafilmekben látható úgynevezett szupercellákhoz hasonló zivatarfelhők Magyarország keleti részén, közöttük Debrecen határában (képünkön) is sok csapadékot hoztak.



