Négy ember meghalt és negyvenkilencen megsérültek, amikor kisiklott egy vonat az észak-spanyolországi O Porrino településnél tegnap reggel – jelentette be a helyszínen Alfonso Rueda, a galíciai kormány elnök-helyettese.
Spanyolország történetének legsúlyosabb vasúti szerencsétlensége ugyancsak a Galíciában következett be három esztendeje, amikor Santiago de Compostela pályaudvara közelében siklott ki egy szerelvény, az akkori szerencsétlenségben nyolcvan ember veszítette életét.



