Megnyílt Mianmarban a második világháború alatt a Thaiföld és Burma közötti vasút építésének rabszolgákként dolgoztatott áldozataira emlékező múzeum a napokban.
1943-ban a megszálló japán hadsereg kétszáznyolcvan kilométer hosszú vasútvonalat építtetett, ezzel segítve a thaiföldi Bangkok és a mianmari város, Rangun összeköttetését. Az építkezésen több mint tizenhatezren haltak meg embertelen körülmények között. A két napja nyílt múzeum átadásán részt vett egy kilencvenöt éves japán háborús veterán is, aki fia-talon vasúti mérnökként több száz mianmari foglyot irányított az építkezésen. A látogatók fotográfiák, festmények, szobrok és háromdimenziós képek segítségével kapnak betekintést a halálvasút történetébe.



