Krónika

Versekkel díszítenek fel több ezer házat Mexikóban

A projektben négyszázharmincezer liter festéket használnak fel

Verssorokkal, idézetekkel és közmondásokkal díszítenek fel több ezer lakóházat és egyéb épületet Mexikóvárosban vasárnapig.

„Miénk a nagy lehetőség, hogy eldöntsük, hogyan formáljuk a jövő számára Mexikóvárost” - mondta Miguel Ángel Mancera, a mexikói főváros polgármestere. A tervek szerint vasárnapig huszonhétezer homlokzatot festenek be Mexikóvárosban.

A projektben a többmilliós metropolisz vezetősége mellett civil szervezetek és egyesületek vesznek részt. A díszítéshez több mint négyszázharmincezer liter festéket használnak fel.

„Sokszínű város vagyunk, érzelmekben és gondolatokban gazdag. Ez nemcsak a homlokzatokon, aluljárókon és falakon látszik majd, hanem az itt élők identitásában is visszatükröződik” - mondta José Ramón Amieva Gálvez, Mexikóváros szociális fejlesztésért felelős vezetője.