Véletlenül bukkantak rá a PET-palackevő baktériumra

Forradalom a környezetvédelemben?

Krónika
  • 2018.04.18. - 01:46

Egy japán kikötőváros újrahasznosító telepén találták meg tudósok két éve a műanyagevő baktériumot, majd azonosították az általa termelt enzimet.

A műanyagpalackok gyártására használt polietilén-tereftalát, azaz a PET több száz év alatt bomlik le, a felfedezett PETáz nevű enzim viszont már néhány nap alatt elkezdi a palackok emésztését. A kutatók rájöttek, hogy az „étvágya”, vagyis teljesítménye tovább javítható, ha a felszínéhez aminosavakat adagolnak. A kutatók most azt igyekeznek elérni, hogy a baktérium ipari mennyiségben is képes legyen műanyagot falni, mert ezzel valósággal forradalmasíthatják a környezetvédelmet.
Reklám