Nem kegyelmez Indonézia a felségvizein illegális halászatot folytató külföldi hajóknak, amelyek közül az ország haditengerészete a helyi tengeri és halászati ügyek minisztériumának felkérésére csak tegnap harmincat küldött a hullámsírba.

A bárkákat korábban az indonéz hatóságok együttműködve foglalták le, a legénység nagy részét – ha ez lehetséges volt – kitoloncolták az országból. A több mint kétszázötvenmillió lelkes Indonéziában a helyiek egyik fő tápláléka a halhús, így az illegális nagyüzemi halászat az ellátást veszélyeztetheti.


