Vádat emelt a Nyírbátori Járási Ügyészség, egyben börtönbüntetés kiszabását indítványozta a bíróságon azon kislétai szülők ellen, akik kislányukat hónapokon át lakásuk kamrájába zárták és éheztették.
Az élettársi viszonyban élő szülők családi házukban öt kiskorú gyermeket neveltek, akik közül három közös, egy-egy pedig a szülők korábbi kapcsolataiból származik. A legidősebb közös gyermek szülei kérésére magántanuló lett. Ezt azzal indokolták, hogy a gyerek élelmiszert lopott osztálytársaitól, de a lány azért vette el ezeket a társaitól - majd később otthon a testvéreitől –, mert a szülei éheztették. A kislányt a szülők házuk fűtetlen, világítás nélküli kamrájába zárták, és tisztálkodási lehetőséget, elegendő ételt és vizet sem adtak neki. A lány a nélkülözéstől alultáplálttá vált, 25 kilogrammosra fogyott. A szomszédoktól kért és kapott ételt a kamra ablakán keresztül, akik végül megelégelték a helyzetet, és értesítették a rendőrséget. Az ügyészség a vádlottak szülői felügyeleti jogának megszüntetését is kéri a bíróságtól. Az öt gyereket a nyomozás kezdetekor lakásotthonban helyezték el.